About Us

fotowoltaika bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznej jest ściśle powiązane z jej kompletnością i profesjonalnym montażem.

Czy instalacja fotowoltaiczna może stanowić zagrożenie?

Oczywiście! Popularność paneli fotowoltaicznych sprawiła, że rynek zapełnił się amatorami szybkiego zarobku, proponujących nie tylko moduły kiepskiej jakości, ale także wykonujących montaż w sposób niedopuszczalny.  Internet wypełniony jest zdjęciami  paneli  ustawionych w kształcie żagla, lub innych – przywiązanych sznurkiem do komina,  niezabezpieczonych przewodów owiniętych taśmą. Zgłaszają się do nas klienci, którzy problemy z instalacją mają już po 24 godzinach od jej zamontowania.
Pamiętaj, instalacja fotowoltaiczna to elektrownia, w której znajduje się wysokie napięcie, mogące zabić człowieka. Dlatego najważniejszym hasłem w tym przypadku jest JAKOŚĆ a nie JAKOŚ! W fotowoltaice nie ma drogi na skróty!

Co decyduje o bezpieczeństwie instalacji fotowoltaicznej?

Odpowiedź jest jednoznaczna – jej kompletność, czyli 100% elementów składowych. Instalacja kompletna to instalacja bezpieczna, bezawaryjna i w pełni wydajna.

Czy kompletność instalacji ma wpływ na prawa gwarancyjne i ewentualne odszkodowanie?

Kompletność  instalacji to podstawowy warunek praw gwarancyjnych na poszczególne komponenty oraz otrzymania odszkodowania np. w przypadku pożaru. Miejmy to na uwadze, decydując się na montaż instalacji. Promocje i „intratne propozycje” ze strony firm zajmujących się fotowoltaiką powinniśmy traktować jako sygnał ostrzegawczy, niekompletna i nieprawidłowo wykonana instalacja może oznaczać przykre, nie tylko finansowe, konsekwencje.

Instalacje fotowoltaiczne firmy Oświecony – 100% kompletne , 140% bezpieczne!

Czym charakteryzują się nasze instalacje?

  • Pełnym zestawem zabezpieczeń, zarówno od strony prądu stałego, jak i prądu zmiennego. Stosujemy zabezpieczenia ponadnormatywne, których brakuje w innych instalacjach tego typu
  • Kompletnym zabezpieczeniem przeciwporażeniowym
  • Wykorzystujemy przewody i kable o większych przekrojach, odporne na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.
  • W każdej instalacji wykonujemy ekwipotencjalizację modułów – skuteczne przewodnictwo pomiędzy ramą modułu i konstrukcją, co zapobiega wypalaniu płytek krzemowych i mętnieniu szyby
  • Każda instalacja posiada dedykowaną rozdzielnię z indywidualnym certyfikatem jakości. Rozdzielnie posiadają dodatkowy system zabezpieczeń.
  • Ostatnim etapem montażu są pomiary, które potwierdzają prawidłowe wykonanie instalacji. Teraz możemy zaprosić do współpracy słońce!

Zapisz się do newslettera