About Us

Fundacja Oświecony

Dbanie o środowisko – odpowiedzialny biznes

Posiadanie wiedzy nie zmienia rzeczywistości, ale jej przekazywanie jest motorem zmieniającym świat. Fundacja Oświecony powstała właśnie w tym celu, aby dzielić się wiedzą na temat współczesnej energetyki i jej oddziaływania na środowisko naturalne.

Czy mamy w ogóle jakiś wpływ?

Jeszcze nigdy wpływ pojedynczego człowieka nie był tak silny. Nowoczesne technologie nie są już zarezerwowane dla największych przedsiębiorstw, mogą z nich korzystać małe firmy, a także indywidualni odbiorcy energii. Każdy budynek z instalacją fotowoltaiczną to ograniczenie ilości szkodliwych substancji w powietrzu i odciążenie zewnętrznej sieci energetycznej, mniejsza ilość spalanego węgla i  „oddech” dla środowiska naturalnego. Każda wyłączona żarówka, każdy przycisk wciśnięty w pozycji „off” nabierają ogromnego znaczenia pomnożone przez setki tysięcy użytkowników. Hasłem na XXI wiek jest WSPÓŁDZIAŁANIE, daje ono nie tylko nadzieję, ale także realne szanse na sukces.

Jakie wsparcie Fundacja Oświecony oferuje przedsiębiorcom?

Fundacja wskazuje drogę ku racjonalnej gospodarce energetycznej, inspiruje do zmian, które przynoszą korzyści zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne. Współczesna energooszczędność to wyjście z utartych schematów, które nie mają szansę na przetrwanie – okres przemyśleń się skończył, teraz przyszedł czas na DZIAŁANIE. Każdą przemianę rozpoczyna transformacja przekonań, w naszym wydaniu opiera się ona na specjalistycznych szkoleniach oraz certyfikacjach firm i organizacji.  Punktem zwrotnym dla firmy jest audyt energetyczny, pokazuje on nieszczelności układów energetycznych i pozwala na zmiany, które przyniosą zyski już TERAZ. Kolejny krok to decyzja o rozwiązaniach, które wykorzystują nowoczesne technologie – proekologiczne i energooszczędne. Tutaj także wspieramy naszą wiedzą i doświadczeniem, dostosowując metody do potrzeb i możliwości odbiorcy. Inspirujemy do dążenia do niezależności energetycznej, która jest już realnym celem.

Czy edukacja energetyczna jest zarezerwowana dla dorosłych?

Wprost przeciwnie, trzeba nauczać jej od podstaw, to w końcu współczesne dzieci będą musiały podjąć największe wyzwania związane z klimatem i zanieczyszczeniem środowiska. To od ich postaw zależy przyszły obraz świata, dlatego bardzo istotnym aspektem naszej działalności jest edukacja najmłodszych. Wykształcenie w dzieciach dobrych nawyków, pokazanie im, że istnieje przyszłość, w której wykorzystujemy odnawialne źródła energii i żyjemy w pełnym szacunku do środowiska naturalnego – tego zadania podejmujemy się z wielką satysfakcją.

Naszym mottem są słowa Alfreda Tennysona:

„Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno”

(Alfred Tennyson)

Fundacja Oświecony sprawia, że „lepszy świat” jest już teraz w naszym zasięgu.

Zapisz się do newslettera