About Us

oszczędność

Inwestycja

Kiedy opłaca się założyć instalację fotowoltaiczną?

Naszą pierwszą odpowiedzią jest: zawsze, kiedy jest taka możliwość. Dom jednorodzinny, który zużywa pomiędzy 3000-4000kwH jest obiektem, w którym inwestycja ta jest jak najbardziej opłacalna.

Płacić za prąd z elektrowni, czy spłacać kredyt za instalację fotowoltaiczną?

W obu przypadkach jesteś obciążony płatnością, jednak różnica jest kolosalna. Płacąc dostawcy obciążasz wyłącznie swój budżet, a jedyną pamiątką staje się faktura i lekki portfel. Spłacając instalację stajesz się jej właścicielem, na dachu domu masz własną elektrownię, która pracuje dla Ciebie.

Czy możesz liczyć na dopłaty do fotowoltaiki?

Do 18 grudnia 2020 możesz skorzystać z rządowego programu „Mój prąd”, będzie on przedłużony na 2021, oprócz tego istnieją regionalne programy dofinansowania lub niskoprocentowego kredytu. Do końca 2021 roku obowiązuje ulga termoizolacyjna. Na jej podstawie możesz rozliczyć jako koszty zakup instalacji fotowoltaicznej. Tę kwotę można odliczyć od rocznego podatku ( do 53 tys. zł brutto), wystarczy faktura z numerem pesel.
Oświecony służy wsparciem dla inwestorów, w kwestii możliwych form  dofinansowania, leasingu lub niskoprocentowego kredytu.

Jakie korzyści ekonomiczne ma do zaoferowania firma Oświecony?

  • Kompletna instalacja, to warunek otrzymania praw gwarancyjnych na poszczególne elementy i ewentualnego odszkodowania. Staramy się w pełni zabezpieczać prawa, a także portfel naszych inwestorów.
  • Brak generujących koszty pośredników
  • Komponenty instalacji prosto od producentów
  • Konstrukcje gruntowe projektowane przez nas

Zamów wycenę!

Zapisz się do newslettera