About Us

O Nas

Kiedy Thomas Alva Edison powiedział: „Bezradność i niezadowolenie to pierwsze warunki postępu”, nie miał pojęcia, jak prawdziwe okażą się jego słowa blisko sto lat później i że energetyka będzie tego najlepszym przykładem. Wyczerpujące się paliwa kopalne, zatrute środowisko, zmiany klimatyczne to dosyć powodów, aby pogrążyć się w przygnębieniu i frustracji, ale jak przepowiedział słynny wynalazca, może to być także odskocznią do prawdziwej transformacji, rozwoju i zmian w myśleniu o energetyce.

Tą drogą poszliśmy jako firma OŚWIECONY. Wybraliśmy trudną, pełną wyzwań dziedzinę, aby być nie tylko świadkiem, ale aktywnym uczestnikiem zmian. Zajmując się szeroko rozumianą ENERGETYKĄ, postawiliśmy sobie jako cel przekazanie naszym klientom wiedzy na temat umiejętnego gospodarowania źródłami energii, ich maksymalnego wykorzystania oraz optymalizacji zużycia energii elektrycznej, cieplnej i gazu. Sięgając po nowoczesne technologie tworzymy innowacyjne rozwiązania ograniczające zużycie energii, oparte na odnawialnych źródłach energii, łączące korzyści ekonomiczne odbiorców z szacunkiem do środowiska naturalnego.

Nasze doświadczenie oparte jest na 10 latach na rynku energetycznym, w tym 7 latach jako marka OŚWIECONY. Zawsze stawialiśmy na rozwój i najważniejsze w energetyce – przewidywanie. Tam, gdzie inni stawiają pierwsze kroki, my wprowadzamy już udoskonalenia, które mają na względzie jeszcze wyższe bezpieczeństwo i komfort. Poszerzamy naszą ofertę analizując trendy i sytuację na rynku energetycznym, a także potrzeby naszych klientów. Nie uznajemy prowizorek i tymczasowych rozwiązań, u nas każda realizacja jest przemyślana i wykonana tak, aby służyła długie lata.

Jesteśmy wsparciem zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i przedsiębiorców, oferując kompleksową opiekę i wysokiej jakości urządzenia. Proponujemy instalacje fotowoltaiczne najwyższej klasy,  o ponadnormatywnych standardach bezpieczeństwa, projektujemy i montujemy systemy grzewcze na podczerwień. Mamy szeroki wachlarz produktów dla przedsiębiorców, poczynając od taryfy dynamicznej, poprzez przemysłowe oświetlenie LED, audyty energetyczne, stacje transformatorowe i systemy kompensujące moc bierną.

Nasze cele mieszczą się w kilku słowach:

DZIŚ-OPTYMALIZACJA, JUTRO-ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ, POJUTRZE-NIEZALEŻNOŚĆ ENERGETYCZNA

Co to oznacza? Wprowadzamy natychmiastowe zmiany, aby oszczędzanie mogło rozpocząć się już TERAZ, budujemy instalacje, które sprawiają, że budynki stają się energooszczędne przez kolejne dziesięciolecia, kreujemy rozwiązania oparte na magazynach energii, które zapewniają NIEZALEŻNOŚĆ ENERGETYCZNĄ.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i towarzyszenia nam w drodze do ENERGETYKI JUTRA – przemyślanej, oszczędnej i proekologicznej!

Prezes Oświecony Sp. z o.o.

Zapisz się do newslettera